FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 15893087
nr 1589 3087
Carl Malmsten
(1888-1972), Sverige
6 parts, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Stolar 6 st "Calmare Nyckel" Åfors möbelfabrik, oak, stoppad sits, brännstämplade, sitthöjd. 46 cm, rygghöjd 90 cm, wear, slitage klädsel.
CHAIRS, 6 st, Stolar 6 st "Calmare Nyckel" Åfors möbelfabrik, ek, stoppad sits, brännstämplade, sitthöjd. 46 cm, rygghöjd 90 cm
Condition: bruksslitage, slitage klädsel.
1500
SEK 1000
Monday January 8 2024
at 18:38:17
8/1 16:43:08